MEDARBETARE

varneskog_augusti_2021_005.png

Magnus Gunarsson

VD, Virkesinköpare

070- 874 02 97

magnus@varneskog.se




 

Rickard Moritz

Skogsvårdschef, Marknadsutv.

070-158 45 52

rickard@varneskog.se




 

Evelina Andersson

Virkesadmin

0383-513 50

evelina@varneskog.se




 

Staffan.jpg
Erik.jpg

Ekonomi-enheten

Fakturafrågor

0383-513 55

ekonomi@varneskog.se




 

Staffan Moritz

Löner, HR-ansvarig

staffan@varneskog.se




 

025A5628_1.jpg
varneskog_portratt01_V2.jpg

Erik Rhodin

Planerare, Lindesberg

072-513 50 91

erik@varneskog.se




 

Patrik Mattsson

Planerare, Uppsala

072-513 50 90

patrik@varneskog.se




 

Vincent Lindberg

Arbetsledare, skogsvård

070-529 55 11

vincent@varneskog.se




 


Skuggstyrelsen fungerar som rådgivande vid strategiska beslut och vägval. Den samlas en gång/kvartal. 

SKUGGSTYRELSE

Boo Sjöberg

Boo har arbetat med ekonomi i över 30 år och har varit ekonomiskt rådgivare i bolaget sedan starten 1989. 

 




 

 

Åke Andersson

Åke har sitt förflutna inom Domänverket, sedermera Sveaskog. Han har haft flera olika chefsbefattningar inom Sveaskog och har en gedigen kompetens och erfarenhet när det gäller virkesmarknad och handel. Han är även själv skogsägare. 

 




 

 

varneskog_augusti_2021_004.png
varneskog_augusti_2021_002.png

Tomas Carlström

 




 

 

Helena Gunnarsson

Huvudägare sedan bolagets start 1989. 

 




 

 

varneskog_augusti_2021_005.png

Magnus Gunnarsson

Huvudägare och VD sedan bolagets start 1989.

 




 

 

Rickard Moritz

Delägare, Skogsvårdschef & Marknadsutvecklare.
Anställd sedan
2013.




 

varneskog_augusti_2021_003.png

John Engelmark

Delägare, verksamhetsansvarig för Värne Bygg.
Anställd sedan 2013.




 

varneskog_augusti_2021_001.png